Jednoduchá scéna lesnej tajomnej krajiny s minimalistickým podtónom. Použil som hlavne kompozíciu z quixel bridge v Unreal Engine 5. Postupoval som s foliage systémom zaplošenia zelene. Kľúčom je dobré nastavenie kamery a zaostrenie.

Tipy: pre docielenie realistickej vizualizácie je vhodné používať dodatočné osvetlenia rectangle light a bulb alebo point light. Pri použití svetiel navyše si treba všímať polohu slnka. Tú si samozrejme určuje každý sám v scéne.

Pre dobré napodobenie skutočných tieňov a svetiel sa používa aj dodatočné blokovanie priameho svetla (slnka) rôznymi prekážkami tak ako to je aj v skutočnosti. Napríklad skala môže prekážať prenikaniu slnečných lúčov priamo na objekt. Stromy môžu tieniť čiastočne výhľad.

Keď sa nastaví takto scéna, môže sa začať experimentovať s kamerou. Odporúčam si prejsť nastavenia a nájsť vlastný štýl. Tip: vychádzajte zo skutočnosti. Napríklad pri zaostrovaní je lepšia vyššia apertúra a pri presvetlení vyššia clona. Tak ako to platí aj pri fotografovaní. Odporúčam si preštudovať aj z tejto oblasti aspoň základy. Google-fotografia, základy fotografovania a kamery.

Po natrúsení všetkého aj tam kam nechceme sa môže začať finálny render a ukladanie videa. Na obrázku vyššie som použil aj HDR background mapovanie, čo mi rozbíja svetlo aj na zložité záhyby, kde by sme inak svetlo dostali ťažko. Zas platí, že vychádzam z reality.

Takto vyzerá finálne nastavená scéna a kamera. Ďakujem za pozornosť.
Emilev3d™